| deuceD a întrebat:

Daca mi-au gresit o litera in numele de la card? Ce este de facut? Daca primesc niste bani pe el si ii scot prin bancomat o sa fie ceva probleme?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De scos banii o sa-i poti scoate, la bancomat trebuie sa introduci doar codul PIN, nu si numele tau.
Problema ar putea aparea doar cand ti-ar pune banii pe card, n-o sa corespunda numele.
Asa fiind du-te la unitatea bancara de unde ai luat cardul, cu actul de identitate si sa-ti corecteze numele.

| deuceD explică (pentru Ioandelasal):

E foarte ciudat ca in unele acte au scris bine si in unele nu, cnp-ul corespunde...

| Ioandelasal a răspuns (pentru deuceD):

Se mai intampla, nu a fost atenta functionara de la ghiseu.

3 răspunsuri:
| FlorinM28 a răspuns:

Eu zic sa il schimbi. De la bancomat poti scoate bani dar pe viitor e mult mai bine sa fie ok.