| Lowly a întrebat:

Daca trebuie sa imi schimb buletinul peste o saptamana si merg sa imi fac altul. in perioada cat astept sa imi vina cel nou, daca trebuie de exemplu sa ridic niste bani de la banca, cum procedez? pot folosi altceva in loc de buletin sau le spun ca nu mi-a venit cel nou?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Buletinul il predai in momentul in care il ridici pe cel nou

| raluka66 a răspuns:

Poate poti sa le arati buletinul vechi si biletul de confirmare pe care scrie data in care iti vei primi noul buletin.

| Lowly explică (pentru raluka66):

Dar buletinul vechi nu-l opresc cei de la politie? eu asa stiam...

| Cri2717 a răspuns:

Poti folosi certificatul de nastere si sa stii ca buletinul ce-l nou vine peste 2 saptamani