| Florin458 a întrebat:

In perioada cat astepti sa iti ridici buletinul,cei de la evidenta populatiei iti dau ceva la mana precum ca ai depus documentatia si trebuie sa astepti? Trebuie sa schimb buletinul insa depunanad actele vineri dureaza cam o saptamana pana pot sa il ridic, doar ca in acest interval de timp am nevoie de buletin in cazul in care sunt cu masina si ma opreste vreun politist.

Răspuns Câştigător
| Catalina990099 a răspuns:

Da. Il poti pastra pe cel vechi până il ridici pe cel nou. Cand il faci, te intreaba daca ai nevoie de cel vechi. În caz că te opreste spui despre ce este vorba.