| Iustinian_Ciornei_2000 a întrebat:

Daca vreau sa imi iau o consola din strainatate ca e mai ieftina. O sa trebuiasca sa platesc TVA cand o sa ajunga in Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu va trebui sa platesti TVA in Romania pentru cele cumparate din tarile UE, daca o sa cumperi din alte tari va trebui sa platesti TVA si taxa vamala.

4 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Nu

| Marius_Narcis_1999 a răspuns:

Da o sa coste foarte mult transportul si foarte mult timp o sa dureze! Funda!

| Mirceaboss123 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti decat pretul afisat de vanzator adica cat iti apare la ei la magazin atat o sa iti apara si tie sa platesti in Romania daca este al ei transportul inclus daca nu este inclus trebuie sa intrebi cat este transportul

| NechitaCosmin a răspuns:

Nu neaparat. Daca "vanzatorii" de unde iti iei consola sunt de treaba ti-o trimit fara TVA. Dar depinde si distanta. Ti-as sugera sa il intrebi mai bine.