| Gusa_Mary_1970 a întrebat:

Poate sa-mi dea bip cineva din strainatate si apoi eu sa-l sun inapoi, pe nr.care-l avea in Romania(cosmote) si eu sa nu platesc nimic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citind mesajele mi-a venit o idee pentru dumneavoastra: scrieti-i un mesaj de pe o cartela prepay (cartele nu abonament). Daca va ia 13-15 eurocenti pentru mesaj, este in afara. Daca va ia numai 4 (sau 5, nu mai stiu tariful) eurocenti, este in tara. Va inteleg ingrijorarea.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rëndark a răspuns:

Iti ia bani si tie si persoanei din strainatate daca suni tu. Cel din strainatate trebuie sa aiba activat rooming-ul sa poata vorbi cu cineva din tara.

| Gusa_Mary_1970 explică (pentru Rëndark):

Am abonament, imi ia din minute sau platesc suplimentar? Eu imi banuiesc baiatul ca nu este in tara, cu toate ca el asa imi spune ca este in Romania! Multumesc, pentru ajutor.

| Loveisinthevodka a răspuns:

Nu. Dacă tu suni acea persoană, sau acea persoană pe tine, vă ia la amândoi bani. Mai bine vorbiţi prin mesaje, dar tot vă ia bani...