| Marcela46 a întrebat:

De opt ani mi-am facut casa si in astia opt ani nu am platit impozitul pe casa si am primit decizie judecatoreasa, ce as putea face? in acesti ani nu mi-au adus deloc aminte sa platesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Necunoasterea legii (desi nu cred ca n-ai auzit niciodata de impozitul pe casa) sau nebagarea in seama nu constituie un motiv de exonerare, asa ca du-te si plateste tot ce ai de plata.
Daca nu platesti o sa se demareze executarea silita si vei plati mai mult, respectiv majorari de intarziere si cheltuielile de executare.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti decat sa platesti. Era obligatia ta legala sa platesti impozitul, iar de amintit trebuia sa-ti aminteasca familia ta, prietenii, persoanele care te cunosc si care stiau ca incalci legea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci si iti platesti datoriile