| Gicu123123 a întrebat:

Deci sunt a XII a și eu nu știu nimic la engleza și sunt la mate info. Ma va deranja pe viitor în cariera mea sau macar voi reuși sa am o cariera ca programator?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Progranarea se cam bazează și pe engleză. Invata engleză treptat, in 3-4 ani pana termini facultatea de informatica ai timp.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Engleza si matematica sunt vitale in programare!
Fara ele nu poti sa ajungi un programator bun si nici sa castigi un salariu bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui mana si inveti engleza. Nu prea ai cum sa faci programare fara sa stii engelza. Toata documentația serioasa in domeniu e in engleza.

| sierra1 a răspuns:

Păi spune și tu ce are Shakespeare cu programarea in sine?

...n-are!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai mai este timp de invatat, o sa poti sa devii si programator daca inveti cat de cat si treci de un interviu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Avand in vedere ca mai toate resursele pe internet sunt in engleza, e un mic impediment. Dar nu-i grav, ca poti invata si engleza.