| GandesteLogic2011 a întrebat:

Din punctul tau de vedere, care sunt principile succesului material?

Răspuns Câştigător
| BigV a răspuns:

Ratiunea, curajul si psihologia umana!
Si inca ceva, niciodata un om sensibil/fricos/religios nu va face bani. Succesul material e un fel de lege a junglei, ca sa il obtii trebuie sa fii puternic/influent/manipulator(dominaii pe cei slabi si respectai pe cei puternici, desigur pana devii si tu puternic si ii poti da la o parte). Poate unii vor considera aceste princpiii drept imorale, dar asta este. Ei sunt cei manipulati, mieluseii(roboteii) oricum pana la urma ei vor duce o viata limitata in timp ce baietii destepti vor avea totul din abudenta!
Viata nu e corecta, asta e, urmareste-ti mereu interesul (tau cat si al celorlalti daca in final tu beneficiezi)!

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Gândește logic

| luiza a răspuns:

Rabdarea! Nimic nu vine dintrodata!