| Dark_Zemi_1989 a întrebat:

Vreau sa dau comanda de monument funerar, dar nu stiu ce material e mai bun: marmura, granitul sau mozaicul? (Din punctul de vedere al rezistentei)

7 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

O bucata de lemn sau o piatra este de ajuns. Dar tu arunca banii la morti in loc sa-i dai la un sarman si sa-ti mantuiesti sufletul.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns:

Granitul este mai rezistent.

| Romanul86 a răspuns:

Marmura.

| Petrovic a răspuns:

Ne iubim părinții, însă toți ajung în pământ, deci nu este nevoie de marmură sau granit.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Dacă vrei ceva rezistent, alege granitul. Dar dacă vrei ca mormântul să aibă şi un aer mai nobil, aş zice să alegi marmura.

| Cosminaaaa1 a răspuns:

Cum vrei. Mai mult trebuie sa ne intreseze unde mergem, nu în ce rămâne trupul.