| WayhaughtK a întrebat:

Este OK un salariu mediu de 85k CAD pe an in Ottawa?
Iar cel minim este de
45k. Maxim 120k (parca)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi?
Ce treaba au plafoanele astea de salarii?
Cu ce te ajuta sau ce doresti sa aflii despre ele?
Sunt evident pachete salariate pentru diverse profesii, calificari si functii.

| WayhaughtK explică (pentru Violleta2022):

Vreau sa stiu daca poti trai bine cu acest salariu in Canada. Ottawa

| Violleta2022 a răspuns (pentru WayhaughtK):

Am un var in Canada si nevasta-sa este Finance manager la o coporatie americana, care functioneaza in Canada, iar salariul ei este de 60k/an
La 85k ajung cei cu functii foarte mari, manageriale.
Salariul de $120K este ceva de domeniul fantasticului, poate doar ca un Cief Executiv Officer de la vreo corporatie internationala.

Se poate trai modest si cu pachet de $45k/an, dar sa stii ca asta este un salariu mediu, nu unul mic, salariile incepand de la $25k/an
Ori tu, ca incepator nu vei avea un asemena salariu decat dupa ani buni de munca si experienta locala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Maxim? cum adica maxim? nu cred ca exista vreun salariu maxim undeva.

Un chirurg ia usor 200k in Canada, deci 85 daca esti un chirurg e putin.

Un programator ia pe la vreo 70.000 deci 85k e peste.

Despre ce vorbim ca nu are niciun sens intrebarea