| SideBySide11111 a întrebat:

Exista o varianta legala pentru a plati mai putine taxe ca si freelancer? exista portite de scapare? Optiunea de a deschide un cont bancar off shore, este un buna?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este evaziune fiscala si se pedepseste cu dosar penal si puscarie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Srl.

| dullcat a răspuns:

Poti alege sa depui declaratia unica pe venit si scapi mai ieftin decat in alte cazuri.

| goguPatent a răspuns (pentru dullcat):

Nu poate alege. Pentru ca nu poti desfasura activitati comerciale pe persoana fizica.