| njohn a întrebat:

Hello TPU, de curiozitate as vrea sa stiu cat ia pe zi un muncitor(ajutor, salahor) in constructii?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
50 de roni...acum depinde si de patron/si de abilitatea muncitorului.
O seara bunahappy

| njohn explică (pentru caramela):

Ok mersi

| caramela a răspuns (pentru njohn):

Cu mare draghappy

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Aproximativ 50 de lei pe 10 ore! Dar depinde si ce stie sa faca, adica e bun numai la lopata sau mai stie cate ceva... apoi mai depinde de judet, in unele judete se plateste mai bine in altele mai prost dar cum am zis cu aproximatie 50 lei (500 de mii )! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoria Totul despre TPU este destinata intrebarilor despre TPU ci nu celor de domeniu financiar sau cariera.O seara buna.

| njohn explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi, scuze gresisem categoria