| albinutavesela a întrebat:

Hey! ce implica intretinerea la bloc? dau vot, merci

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce se prevede in contractul de inchiriere dar, de regula, chiriasii platesc toate cheltuielile de intretinere, bineinteles daca nu stau impreuna cu proprietarii, atunci ar trebui sa se imparta dupa numarul de persoane.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Implica sa platesti apa si cheltuielile comune efectuate pentru bloc - energie electrica si curatenia partilor comune, salariu administrator, etc. curatenia partilor comune,

| albinutavesela explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc!

| albinutavesela explică (pentru Ioandelasal):

Chiar daca stau in chirie tot eu trebuie sa platesc si pentru curatenie si salarul administratorului?

| albinutavesela explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! pentru o garsoniera ar ajunge 500 de lei pe luna?

| Ioandelasal a răspuns (pentru albinutavesela):

Daca te referi la cheltuieli cu utilitatile si intretinerea sigur ca ajunge. Cu chiria ar fi mai mult, depinde si de unde este garsoniera.

| albinutavesela explică (pentru Ioandelasal):

Mersiiii :*

| Ioandelasal a răspuns (pentru albinutavesela):

Depinde de ce se prevede in contractul de inchiriere dar, de regula, chiriasii platesc toate cheltuielile de intretinere, bineinteles daca nu stau impreuna cu proprietarii, atunci ar trebui sa se imparta dupa numarul de persoane.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sa platesti ce folosesti, moca nu se poate.

| kys84 a răspuns:

Lumina, gazele, caldura etc