| Sync23232 a întrebat:

Hey TPU:D
As vrea sa comand un iphone 4 din America.Am intrat pe site-ul lor oficial www.apple.com si am vazut ca e in jur de 200 de dolari.Problema e ca nu stiu cum sa fac comanda(mentionez am vorbit cu parintii si au zis ca imi iau ei cu cardul lor). Va rog frumos sa ma ajutati... fundita:X:X

PS:cam in cat timp ajunge, se poate sa fie o teapa?

Răspuns Câştigător
| CVM a răspuns:

De ajuns o sa-ti ajunga, dar faza este ca atunci cand te vei duce la oficiul postal vama, din localitatea ta, te va pune sa platesti tva-ul de 24% pentru acel produs. Asa ca daca in america il iei cu 200 plus taxe de transport, plus tva nu o sa ti se mai renteze. De ajuns o sa-ti ajunga in max 2 saptamani.

2 răspunsuri:
| Sync23232 explică:

Si inca ceva...trebuie luat cel iPhone 4 for AT&T sau

iPhone 4 for Verizon pentru a functiona in Ro.

P.S cat ajunge transportul?

| Zanfi_Ionut_1996 a răspuns:

Salut vreau sa imi iau si eu un iPhone 5 pretul OK si acum spune free shipping vreau sa stiu daca pretul de acolo este cel adevarat