| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Detin un teren de 500 metri patrati si doresc sa imi contruiesc o casa.
Eu caut o casa nu neaparat mare dar cocheta cum ar fi aceasta https://youtu.be/hsfrq4dsemI?si=6Ul3bOeJcjrjwvCF.
Daca e cineva care se pricepe imi poate spune un pret aproximativ al unei casa de genul?
Ofer funda

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil 100.000 lejer la cheie dacă nu optezi pentru materiale premium.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Sincer, casa ce ai arătat se poate realiza din stâlpi gata cumpărați, cum se procedează la magazinele mari, iar interiorul compartimentat cu materiale izolante, între plăci de rigips, iar pereții exteriori observ că folosesc multă sticlă.
Iertare, dar astfel de proiect este strict pentru zonele tropicale, unde este cald tot anul, nu în zona noastră.

| Anonim7391 a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Sincer ai dreptate laughing dar mna imi place.
Cam cat m-ar duce?

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Anonim7391):

Sincer, nu merită.
E o pierdere inutilă financiară!

| Dragobeta a răspuns:

Nu mi se pare deloc cocheta. E ca un container cu ferestre mari.
In interior, ca sa arate bine, depinde de tine cum o aranjezi. Sau, platesti un designer, care te va convinge ca viziunea lui e cea mai buna, indiferent ce-ti doresti tu.
Ferestrele alea mari te vor costa enorm. Unde mai pui ca iarna vor tine frig. Va trebui sa faci o izolatie exerioara suplimentara pentru ele.