| Antipaticu a întrebat:

Ar iesi Romania din criza economica daca am impozita bisericile si manastirile?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Nu ar iesi din criza dar ar creste substantial produslul intern brut al tarii! ceea ce fac bisericile si manastirile se cheama evaziune fiscala, biserica crezandu-se stat in stat!

7 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Sunt convins ca da si aceasta este chiar ultima solutie care trebuie aplicata cit mai urgent Or sa crape nemtii de ciuda ca ii vom depasi industrial si vom avea PIBUL de zece ori cit ei.Ar fi indicat sa nationalizam patrimoniul Bisericii si sa le vindem la licitatie internationala.Mai caposi vor fi musulmanii si cei de la tara ca aia sa faca focul vin cu bratul de coceni de acasa si or sa sara taranii la bataie ca biserica lor nu produce bani.Eu propun si impozit pe cimitire dar musai sa il plateasca cei care locuiesc in ele ca ii vad prezenti la vot pe liste.

Uite si un link cum trebuie procedat si ai acolo cite miliarde de euro aduci la buget http://www.business24.ro/......ci-1458566

Numara de sus in jos pina la 46 si citeste doar doua rinduri si vezi cit valoreaza este o comparatie cu ceva similar din ukraina

| MMihai a răspuns:

Ar trebui impozitate și veniturile imense ale bisericii și ale slujitorilor ei.
Și să facă închisoare foarte aspră toți nemernicii de popi carte iau bani fără să taie chitanță.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Nu, Romania iese din criza dupa ce se produce o 2ª revolutie, toti la casa parlamentului uaaaa si Vadim Tudor la putere.

| VladimirPutin a răspuns:

Impozitele se fură de conducătorii țării laughing

| MG4Life a răspuns:

Nu suntem in criza, este decat un rahat care ne face sa credem ca suntem in criza, pentru a reduce salariile angajatiilor la stat, tu ai vazut cati au din ce in ce mai multi bani in timpul "crizei"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi tu ca ei nu platesc impozit? poate crezi dar prost crezi.