| RazbiTh3Player a întrebat:

In Romania sa fii livestreamer pe twitch/youtuber se considera job?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Diferența dintre un job și un hobby este nivelul la care faci acel lucru.

Dacă joci fotbal în curtea școlii, fotbalul este un hobby. Dacă joci la Barcelona, atunci este un job.
Dacă îți place să cânți sub duș, cântatul este un hobby. Dacă vinzi 5 milioane de albume, atunci este un job.

Dacă ai un canal de YouTube cu 500 de abonați, este un hobby. Dacă ești PewDiePie și faci 9 milioane de euro pe an din Youtube, atunci este un job.

| Ax3LdeV a răspuns:

Din pacate multi se plang de plata proasta a Youtube in Romania. Trebuie facuta din placere "meseria" de youtuber daca o faci gandindute la bani nu va iesi nimic

| Kinda a răspuns:

Salut, nu se considera hobby (Îndeletnicire plăcută, în afara preocupărilor profesionale) Dar daca castigi destul incat sa te poti intretine e ok, dar nu o sa primesti salar, sau pensie, o sa fi ca si un somer cu bani.

| AlbertDaniel a răspuns:

Astea sunt doar activităţi de timp liber. Cine te angajează ca youtuber? O faci tu din placere, iar banii eventual castigati sunt ceva suplimentar.