| adnanandan a întrebat:

Intentionez sa imi fac un mic magazin decoratiuni sali nunti, este legal ca marfa sa o comand de pe ebay si sa o vand cu un adaos.Voi avea nevoie de o contabila care sa ma indrume...pana atunci caut pareri vreau sa stiu daca se merita...

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Ok...
in primul rand: ca sa desfasori activitati comerciale de intermediere (pentru ca asta faci practic) iti trebuie factura de intrare (de la furnizor) si factura de iesire (catre client). daca comanzi de pe ebay si este in afara spatiului comunitar (in afara UE) trebuie sa platesti taxe vamale... deci cel mai bine ca sa fii ok cauta furnizori din spatiul comunitar care sa iti emita factura, si ma indoiesc ca nu o sa poti gasi... si in mod sigur o sa ai nevoie de contabil, de meritat se merita, orice afacere se merita. daca ai nevoie de contabilitate sa ma contactezi, pentru ca mie imi tine contabilitatea o firma si este ok si ca pret si ca servicii.
SPOR!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti cumpara de la orice furnizor.
Parerea mea este sa cauti, de regula, sa cumperi de la producatori, pretul este mai mic si te poti intelege cu ei cum sa platesti.
Nu stiu exact da cred ca se merita doar daca tu ai face si decoratiunile.

Răspuns utilizator avertizat
| syste754 a răspuns:

Orice cumperi facturat poti sa dai la pret mai mare(fara tigari)dar cel mai bine cauti un producator si treaba e rezolvata