| anonim_4396 a întrebat:

La cateva luni dupa ce am creat un cont de paypal, am incercat sa atasez un card Visa pentru a putea transfera banii. Am introdus corect toate datele de pe card, adresa e aceeasi ca cea din contul online, totusi imi apare "We were unable to verify this card. Please review and make sure that the information you entered is correct. Your card billing address needs to match your PayPal street address."
Nu inteleg care e problema. A mai patit cineva?

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Chiar asa de prost stai cu engleza happy? sa intelegi ca adresa de pe paypal nu corespunde cu cea de pe card?
Vezi ca trebuie sa ai 1 euro pe card, sa il retraga paypal de verificare apoi il primesti inapoi.
Era mai usor daca eroarea aia o bagai pe vesnicul GOOGLE. Ia uite happy https://goo.gl/13hdhw

| BBiiiaa a răspuns (pentru SasNetRomania):

Hai ca esti chiar dragut happy
Am impresia ca te crezi mult superior, din raspunsurile tale, cel putin. Nu sunt asa de proasta cum crezi. Problema asta e mai complicata decat pare pentru ca, atat datele de pe card, cat si adresa sunt exacte. Da, am si bani pe card, apropo e vorba de 1, 5 euro, ca sa vezi ca sunt destul de documentata.
Aparent, unele banci nu accepta platile online decat daca le ceri asta expres. Dar asta e alta discutie.

| SasNetRomania a răspuns (pentru BBiiiaa):

Mult superior? Iti recomand sa dai un search pe google cu numele meu apoi vei afla cine sunt si cu ce ma ocup.
Ti-am dat acolo un link, foarte exact, daca ai citi tot ce scrie acolo cum citesti toate tampeniile de pe "facebou" cu siguranta ai rezolva problema.
Mai mult de atat nu te pot ajuta, nu iti dau mura in gura..deoarece mai trebuie sa faci si tu ceva. Copii din ziua de azi in afara de fb, poze si relatii nu stiu sa faca. E timpul sa va descurcati singuri, e atat de simplu... GOOGLE.

| BBiiiaa a răspuns (pentru SasNetRomania):

Deci, pentru inceput, putin imi pasa cu ce te ocupi tu sau ca existi, cu atat mai mult, nu am sa stau sa "dau un search pe google cu numele tau" - vezi, te crezi cam prea important. Daca mi-ai fost de ajutor in alte situatii, ti-ai primit "rasplata" simbolica pentru acest site, asa cum s-a intamplat si in cazul altora, de altfel. Pur si simplu nu accept felul in care iti formulezi raspunsurile (lucru pe care l-am observat in repetate randuri la cateva intrebari).
Alt argument: vad ca ai o obsesie pentru facebook. Asa de tare de deranjeaza existenta acestui site, ca deja pare ceva personal. La fel cum lasi tu sa se inteleaga cine stie ce mare personalitate la nivel mondial ai fi, asa iti spun si eu ca nu ma cunosti nici 1% si nu ai nici cel mai mic drept sa iti dai cu parerea despre "fb, relatii si nu mai stiu ce" (de parca din cauza asta nu ar fi pace pe Pamant; sau lucrurile astea sunt o frustrare pentru tine?), pentru ca habar n-ai cum sau cine sunt eu. Atat spun, mai mult las sa se inteleaga. Sunt efectiv niste situatii noi pentru mine, si repet, daca postez pe TPU, nu o fac ca nu am alta treaba, o fac in speranta ca nu sunt singura care a mai avut astfel de probleme si poate cineva experimentat ma poate ajuta. Ok, hai sa zicem ca sunt eu mai proasta, dar poate intrebarea venea de la o persoana care are, sa zicem 50+ de ani, sau asa ceva, si nu e deloc obisnuita cu PC-ul sau lucruri de genul, atunci ce motive mai aduceai in discutie?
Nu cred ca ti-am dat motive sa ma consideri atat de batuta in cap cum spui, ba chiar cred ca am incercat sa fiu cat de concisa posibil, in vorbire.
Ca o concluzie, ca sa stii pe viitor, poate te ajuta si chiar iti mai imbogatesti cunostintele, asta daca e posibil ca oricum ai deja mai multe decat toata populatia globului. Unele banci nu au optiunea de plati prin card sau de a folosi un card online pana nu te duci acolo la doamna aia care nici ea habar nu are de paypal, si ii ceri asta IN MOD EXPRES. Nu are legatura nici cu datele introduse, nici cu adresa, nici cu orice altceva iti mai poate traduce Google.
Sper sa fie ultimul mesaj pe care ti-l scriu, deja am acordat prea multa importanta acestui subiect.

| SasNetRomania a răspuns (pentru BBiiiaa):

Numa' in mintea ta sunt important. Eu nu cred ca m-am laudat cu ceva, candva, undeva. Si da, am o obsesie pentru "facebou" daca nu ar exista acel site populatia romaniei ar fi mult mai inteligenta automat mult mai imulti bani pe cap de locuitor, dar aceasta situatie te depaseste ca esti mica. Nu ai tu de unde sa stii ca nu esti in domeniu. Am dreptul sa imi dau cu parerea despre orice din lumea asta, ca doar e o tara libera nu? Sau tu ai ramas in comunism? laughing Nu te-am facut proasta, doar ca inainte sa scrieti ceva pe TPU este bine sa cautati pe vesnicul Google sunt rezolvari la greu.
Stiu ca unele banci nu au optiunea pentru paypal, dar cat timp ti-a extras aproximativ 1, 5 euro cum ai zis tu, inseamna ca acel card e APT pentru asa ceva! Iar daca a fost asta problema desi nu cred, alta data inainte sa iti faci un card te informezi tot pe GOOGLE care card e mai bun pentru cumparaturi online, e atat de simplu...
Apropo ai rezolvat? Daca da, lasa raspunsul aici poate mai are si altcineva nevoie.

| BBiiiaa a răspuns (pentru SasNetRomania):

1 Nu am zis ca nu ai dreptul sa iti dai cu parerea despre ce vrei.
2 Nu am zis ca mi s-au oprit cei 1, 5 euro de pe card, tocmai asta era si problema, daca nu il puteam atasa de la inceput.
3 Da, asta a fost problema, cel putin momentan, dupa ce am completat acea cerere la banca, pare in regula
Si da, am cautat si pe google, unde nu am gasit deloc acest aspect legat de banci care nu au optiunea pentru pp.