| Girly97 a întrebat:

Neata! As fi interesata de incasarea salariului in contul Revolut. Firma la care lucrez are cont la Banca Transilvania ca mine si intotdeauna eram prima care isi primea salariul. Cat de rapid mi-as putea primi salariul daca as opta pentru Revolut?
Si, as putea sa ii spun angajatorului ca pur si simplu mi-am deschis cont la Libra Bank si nu ii spun nimic de Revolut?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sa iti treci toti banii munciti timp de o luna pe Revolut? Asa putin iti pasa de ei? Vrei mereu sa stai cu panica ca poate maine iti blocheaza cardul Revolut si dracu stie cum dai de ei?

| mihai69 a răspuns:

Angajatorului îi comunici noul IBAN unde să vireze banii. Transferul se face rapid, normal în aceeași zi.

Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Ca sa faci asta ii dai angajatorului noul IBAN si numele bancii, si probabil numarul SWIFT (daca Revolut are. Habar n-am), deci logic ca va stii ca e Revolut atunci cand vede IBAN-ul si numele bancii. Dar ce vrei sa te ascunzi ca nu inteleg? laughing) multi oameni primesc salariul pe Revolut.
Iar ca timp, probabil 1-2 zile lucratoare