| anonim_4396 a întrebat:

Nu-mi gasesc de munca de 3 ani.Am 22 de ani, traiesc intr-un oras cam mort, parintii ma preseaza cauta-ti de munca, cauta-ti de munca eu nu stiu incotro sa apuc.Am lucrat la 2-3 fabrici dar nu am facut fata si asta a fost.Ma gandeam sa fac un curs dar e cam inutil si cursu.Nu stiu ce sa fac ma tot gandesc dar ma gandesc la nimic.Cam peste tot se cere experienta, nu stiu ce sa fac ca anii trec!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se mai gaseste de munca.Prost platit dar se gaseste.Numai sa vrei sa muncesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine vrea sa munceasca munceste, cine nu se plange

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti cauti loc de munca la fel cum ai ales categoria la care sa pui intrebarea asta, sigur n-ai nicio sansa sa gasesti vreodata.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru anonim_4396):

E o categorie generala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

de ce nu-ți cauți în alt oraș? poate ai mai mult noroc.

| Joakim a răspuns:

Http://www.bestjobs.ro/

Esti major, te poti muta din oras pentru un loc de munca.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Joakim):

Ma pot muta? cu o chirie de minim 100 de euro pe luna + cheltuieli la un salar de 700 de lei? da, ma pot muta in strada

| Joakim a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Alti se muta in alte tari, de ce nu te-ai muta din oras? Avand in vedere ca alta varianta nu ai.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Joakim):

Si din ce traiesc? ok muncesc, dar nu-mi va ajunge salaru si pentru intretinere si pentru mancare (numai zic de iesit prin oras ca sunt tanar nu am 60 de ani sa stau in casa la pat)

| CataC a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Zici ca n-ai experienta, cum vrei sa faci experienta, stand?
Acum din ce iesi prin oras? Din banii lu'taica'tau? Asa e ok?

Motive sa nu muncesti mai sunt, nu numai astea enumerate de tine. Vezi ca in vreo 10 ani ies ai tai la pensie si s-ar putea sa nu mai aiba bani sa te tina. Atunci se ingroasa gluma.

Bafta

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru CataC):

Si ce sa fac sa ma omor ca sunt mai slab de caracter? eu nu merit sa traiesc?

| CataC a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Daca te simti impacat cu tine ca le mananci bani parintilor, pe mine nu ma afecteaza. Sa-ti planuri pentru cand n-or mai fi.