| Veninul a întrebat:

O intrebare ce poate sa iti faca politia daca te prinde cu 100 cartuse de tigari cu timbru de Romania cu bon fiscal pe ele intr-o localitate.

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Poate sa-ti faca urari de drum bun.
Din moment ce ai bon fiscal nu este treaba lor ce faci cu ele.
Poate vrei sa aprinzi focul sau sa-ti faci saltea din ele.

| Veninul explică (pentru Panamax):

Auzi la proasta aia cica amenda, mersi frate ca mai lamurit.

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Nici nu stiu de ce ai pus intrebarea...
atat timp cat ai dovada legala (bonul fiscal) ca le-ai luat de la magazin, deci nu sunt contrafacute, nu sunt contrabanda, etc. nu numai ca nu au ce sa iti faca, dar daca incearca ceva poti sa ii arzi, asta e o tara libera si ai dreptul sa cumperi si 100 de mii de cartuse de tigari daca te tine buzunarul, nu exista nici o lege care sa interzica sau specifice vreo limita... OARECARE!