| Georgequattro a întrebat:

O situatie ciudata. Am avut o comanda prin curier pe care nu am putut sa o ridic personal, asa ca am lasat banii bunicii mele. Cel care mi-a trimis coletul a incurcat comanda si a pus o bucata in loc de 2 bucati(niste piese), automat pretul a fost mai mic. Bunica mea nu cunoaste banii asa ca i-a dat pe toti curierului, a intrebat daca e bine. El a zis da si a plecat. Am incercat sa dau de el si nu raspunde, asa ca i-am facut reclamatie la firma. Intrebarea este: o sa-mi mai primesc banii inapoi?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Putin probabil
daca curierul era de buna credinta nu profita de faptul ca bunica nu cunoaste banii.
E greu de demonstrat.
Exista efectul de bumerang, totul se va intorce impotriva lui.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti nascut in 1946 si inca mai stai cu bunica?

| Georgequattro explică (pentru darrio2007):

Nu frate, am grija de ea si trec pe acolo destul de des pentru ca e singura. Tu probabil ti-ai abandonat oamenii care au avut grija de tine dupa cum ai pus intrebarea si consider ca ai un caracter ieftin

| darrio2007 a răspuns (pentru Georgequattro):

Flăcăule, nu ai raspuns la intrebare. Esti nascut in 46?

| sierra1 a răspuns:

Puțin probabil să DEMONSTREZI că ai plătit mai mult decât trebuia. Dacă omul e de bun simț, iți recuperezi banii altfel, niciodată

| Sophieka a răspuns:

Sa-ti rezolvi tu singuri situatiile, nu sa pui pe batrana sa iti plateasca / verifice ceva s.a.md.

Nu putueai ridica, venea curierul urmatoarea zi sau iti lasa coletul la sediu si te duceai tu cand aveai timp sa ridici.

| Georgequattro explică (pentru Sophieka):

Si daca comanda o batrana avea dreptul sa o fraiereasca de bani? E vorba de gest pana la urma, oricum am comandat acelasi lucru si tot el o sa-mi aduca piesa maine.