| anonim_4396 a întrebat:

OK, o vom solutiona, probabil va vom face stornare zilele acestea. Va vom anunta cand va fi gata.
sti cineva ce inseamna (am trimis un produs in garantie si am primit mesaju asta)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prin stornare se intelege corectarea unei greseli contabile, prin adunarea/scaderea, dupa caz, a unei cantitati/sume echivalente cu cantitatea/suma gresita. Cred ca au vrut sa spuna ca vor scadea produsul respectiv de la marfuri vandute si apoi iti vor trimite altul. S-ar putea sa se fi referit si la pretul platit, ca il vor scadea de la incasari si iti vor restitui banii. Numai bine!

5 răspunsuri:
| matraguna1 a răspuns:

Stornarea reprezinta reversarea unei actiuni (si in acelasi timp si corectie) probabil iti returneaza obiectul sau corecteaza eventual primul raspuns (nu ne-ai spus daca a fost deja unul). a fost dauna totala sau reparabila? (nici asta nu ai mentionat)

| zacrazy a răspuns:

Daca l-ai platit iti vei primi banii inapoi iar daca nu l-ai platit nu vei fi nevoit/a sa mai platesti.

Asta sau nu s-au exprimat cum trebuie...

| Lora a răspuns:

Vor rezolva problema si iti vor returna produsul zilele astea, te vor anunta cand va fi gata

| HaiHui4Ever a răspuns:

Ca vei primii banii inapoi.

| vizi a răspuns:

Probabil a gresit laughing