| Anonimul151 a întrebat:

Pentru a evita costul de a cumpara un magazin online la "cheie", comenzile se pot lua și în alte metode nu? Spre exemplu telefonic, pe pagina de Facebook/Instagram... Dar și prin formularele google?

Metoda de a prelua comenzile prin formularele google e o idee bună? Pentru început, pentru a vedea dacă vor fi comenzi nu aș vrea să investesc într-un magazin online, deci nu voi avea plata cu cardul și doar ramburs la curier.

Răspuns Câştigător
| Regiii a răspuns:

Sugerez sa începi prin pagina de Facebook și Instagram, ba chiar și tiktok. Acolo primești mesaje instant. În schimb, formularele google afișează rezultatul completării după câteva minute (uneori ore) bune. prin rețelele de socializare îți poți face reclama și poți răspunde instant la mesaje. Opțional poți adaugă și un nr. de telefon, dar principal sa rămână rețelele de socializare.