| ELITE00BAT a întrebat:

Pot face un imprumut bancar de 100.000 euro pentru o ferma de vaci daca nu am un loc de munca? Sau daca nu pot face, ce pot face in cazul acesta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La orice banca trebuie sa dovedesti ca ai venituri/o sa obtii venituri din care sa restitui imprumutul, altfel nu cred ca o sa primesti. In orice caz du-te la cateva banci si vezi conditiile. Numai bine!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exista un program european, dar trebuie sa ai o parte din bani. Oricum, nici o banca nu acorda imprumut fara a se asigura de posibilitatea recuperarii acestuia, de la giranti ori din contravaloarea unei garantii.Nu considera ca investitia poate asigura returnarea imprumutului.Nu poti decat sa apelezi la cineva dispus sa faca imprumutul si sa garanteze returnarea.E cam greu...