| pikiu01 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat/raspuns, Azi am primit un mesaj de pe un numar de cosmote, cu mesajul:MetroInterational Felicitari! Compania va premiat astazi cu un premiu in valoare de 5. 000euro, pentru detalii cum va puteti ridica premiul sunati unul din operatorii nostrila numarul de telefon 0763******

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este ceva real, daca n-ai participat la un concurs organizat de ei sau n-ai cumparat ceva de la ei.
Cauta pe internet, vezi daca exista compania respectiva si au numarul de telefon de pe care ai primit mesajul si daca premiaza ceva.
Daca treaba este pozitiva abia apoi suna la ei si vezi despre ce-i vorba.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu exista asa ceva. Poti suna sa te distrezi un pic, inregistreaza conversatia si ameninta-i ca faci reclamatie la politie si ca le-ai depistat locatia si identitatea.

| yekto a răspuns:

E fake.
te poti amuza un pic cu ei (ameninta, faci fite de copil de bani gata...) sau reclami la cosmote sa le inchida nr. bb

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E teapa! Cel mai bine ii ignori.

| ursuletlove11 a răspuns:

Poate e doar o farsa...sau au gresit numarul de telefonwinking