| Private a întrebat:

Am primit un mesaj pe telefon care spune asa : " FELICITARI. Antena 1 v-a selectat numarul cu un castig de 10000 euro, pentru informatii sunati operatorii pe numarul 07******** sau pe http://www.antena1.ro " Eu cred ca e vrajeala. Ce spuneti? P. S. : Numarul l-am primit fara stelute dar l-am pus asa ca sa nu-l ia cineva.

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Ai participat la vreun concurs pe undeva care ti-a cerut nr de telefon?
eu cred ca e o vrajeala si daca suni la ei presupun ca iti vor cere sa cumperi o cartela cu credit sa trimiti codul si bla bla bla...sti si tu restul.
nu cred ca antena1 se tine de vrajeli din astea dar cum e foamea mare in Romania toti cretinii se inghesuie sa traga tepe la fraieri.
problema este ca lumea are impresia ca daca cumpara bilete la bingo,sau baga la pariuri sau mai rau baga banii in aparate si rulete cred ca se vor umple de bani.
ia gandeste-te asa ca idee cand a aparut bingo de pe antena oare?
nu cumva la scurt timp cand a inceput criza? cand a inceput lumea sa simta ca le scapa banii printre degete repede au fugit si in loc sa cumpere mancare de banii aia au luat bilete la metropolis, si au ramas cu banii dati si nici nu au castigat nimic.
data viitoare cand primesti mesaje de genu ignora-le daca nu ai participat la vreun concurs, iar daca ai participat uite-te de 2 ori inainte sa suni sau sa trimiti sume de bani in stanga sau dreapta. oricum nu iti cere nimeni bani daca ai castigat ceva.ci trebuie sa primesti sumele de bani sau ce anume ai castigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Bunica-mea o primit unul asa (de la OTV) si zicea ca a castigat o masina de spalat noua si ca trebuia sa-i plateasca 100 lei ca s-o aduca acolo.A platit dupa care a asteptat ea mult si bine, masina n-a mai venit.