| TheLightWolfKK a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa imi fac un card pe care sa imi vina alocatia, dar vreau sa stiu care banca imi ia cel mai putin comision si care este cel mai bun card.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banca Transilvania dar si ING. Fiind minor trebuie sa fii insotit de un parinte. Apoi cu dovada mergi la scoala.

| TheLightWolfKK explică (pentru Salontanul):

Poti reformula raspunsul te rog, nu am inteles, ce dovada.

| Salontanul a răspuns (pentru TheLightWolfKK):

Nu este o dovada prpriu-zisa. Este un document ce ti-l dau cei de la banca si cu el mergi la scoala. Stiu ei ce trebuie sa-ti dea. Nu te mai chinui pe aicio ca te vor lamuri la banca. Atat trebuie sa ai: un parinte si doua acte de identitate: al parintelui si al tau.

| Lioana a răspuns:

Banca Transilvania nu ia multe comisioane. Pentru scoatere bani de pe card nu ia deloc.
Cardul Visa e cel mai uzual.
Pentru crearea contului trebuie sa mergi cu un parinte, avand in vedere faptul ca esti minor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banca Transilvania, dar trebuie să fii însoțit de un părinte.

| TheLightWolfKK explică:

Stiu ca trebuie sa vin cu un parinte, dar oare cat imi va lua banca din alocatie? Imi puteti spune

| biancaaa3 a răspuns:

Nu cred că îți poți face card la banca având în vedere că ești minor. Oricum baftă, sper să meargă!?

| biancaaa3 a răspuns:

Nu cred că îți poți face card la banca din moment ce ești minor. Oricum încearcă, sper sa meargă!?

| TheLightWolfKK explică (pentru biancaaa3):

Daca ai peste 14 ani si vii cu un parinte, iti poti face si sa-ri vina alocatia.