| Antonio_Dan_1997 a întrebat:

Am 18 ani si de un an sunt hotarat sa imi construiesc o afacere,mai exact un fast-food,mentionez ca stau intr-un sat,comuna.M-am gandit mult si clienti avea, chiar si din sate vecine.Doar ca sunt nelamurit cu unele lucruri, Daca as dispune de o bucata de pamant unde sa imi construiesc afacerea ma gandeam ca poate as putea depune un proiect pentru a primi bani europeni nerambursabili.Doar ca nu stiu cum,ce sa fac,cum se face un proiect,ce iti trebuie, ce acte etc.. Stiu ca iti trebuie o suma anume pentru inceput cu care sa incepi si restul necesar ti-l da UE.Stiu ca pentru a conduce o asemenea afacere e nevoie de o anumita pregatire si tin sa precizez ca as putea urma anumite cursuri.As dori sa stiu tot de la cap la coada cum sa imi realizez afacerea.Ce imi trebuie,cum se realizeaza un proiect, cat timp dureaza pana il aproba si ce sanse as avea sa il aprobe sau ce taxe trebuiesc platite pe parcurs.Si de unde se mai pot face imprumuturi nerambursabile.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu ar merge un fas-food la sat. Iar bani europeni nu primesti pentru asa ceva laughing

| costin95 a răspuns:

Nu te pot ajuta in legatura cu problema ta, dar daca in acea zona sunt multi tineri, eu as deschide un fel de pub cu preturi accesibile happy

| Antonio_Dan_1997 explică (pentru costin95):

Pub-uri,cafenele sunt, concurenta ar fi prea mare.