| coadadematura a întrebat:

Salut.
Am 20 ani si lucrez la poliție, programul este o saptamana cu o saptamana.
Problema este ca mai am nevoie de bani si in saptamana libera as putea sa lucrez ceva insa nu știu ce. As fi vrut sa incerc ca sofer bolt insa in orasul in care sunt, au aparut extraordinar de multi taximetristi Bolt si nu mai este rentabil, iar ca livrator la glovo/food panda etc nu mi-ar placea. De asemenea NU ma descurc la mecanica, electrică, tinichigerie etc.
Imi puteti da idei de alte joburi part time in care sa mai fac un ban? Daca castig macar 700-1000 lei in saptamana libera este perfect.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In domeniul constructiilor, ca necalificat.Se plateste bine si poti invata multe.
De asemenea, sunt cautati si platiti bine si zilierii agricoli, la gradinarit etc.

| mi25 a răspuns:

Citeste aici https://www.prolex.ro/2017/10/30/incompatibilitati-si-alt-loc-de-munca/.
O sa-ti dai seama ca nu ti se interzice sa ai un al doilea loc de munca, dar este cam imposibil. De ce? Pentru ca, pe langa restrictiile prevazute de incompatibilitati, trebuie sa ai aprobarea sefilor si sa raspunzi la orice chemare sau sarcina data in plus.

Răspuns utilizator avertizat