| BoneShiver a întrebat:

Am comandat un produs din București cu livrare prin Posta Romana acum 7 zile. Mi s-a spus la telefon ca joi ar trebui sa ajunga.

Astazi am fost personal sa intreb (nici nu astept avizul, fiind comanda interna nu din China) si nu m-a gasit in teancul cu bilete.

Oficiul postal de care apartin are program si maine.(sambata). Este vreo sansa sa fi ajuns pachetul azi(probabil dupa ce am intrebat...) si sa-l pot ridica maine? Sau mai bine astept pana luni?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate au avut o problemă și au întârziat cu comanda.
Dacă nu mai ai răbdare până luni poți să mergi și mâine să întrebi.

| Bondarel99 a răspuns:

Vezi ca posta romana are un sistem de tracking, poti sa vezi pe site-ul lor exact unde se afla coletul. Cere expeditorului sa iti dea numarul acela.

| BoneShiver explică (pentru Bondarel99):

Chiar acum se afla la oficiul meu postal, "in prelucrare", de 3 ore. Pot sa merg sa-l ridic? :/

| Bondarel99 a răspuns (pentru BoneShiver):

Cand ajung coletele la oficiul postal au un termen in care le proceseaza, nu stiu exact cum se numeste si cum se face mai exact dar asta inseamna ca e disponibil pentru ridicare dupa un timp. Depinde si de nr de colete care ajung acolo. Daca stai la sat sau la comuna si posta nu primeste multe pachete, atunci poti sa te duci imediat sa il iei. Daca nu ai fost, mergi cu prima ocazie, o sa ti-l dea.

| blzer a răspuns:

Serios?
E poșta română, nu ar trebui să ai așteptări.
Părerea mea este să aștepti până luni, cred că ai face un drum dus-întors degeaba mâine.
Succes.winking