| Mihai_Lostun_1997 a întrebat:

Am cont la UniCredit insa am pierdut cardul, la mine in oraș nu există sucursala UniCredit si as vrea sa extrag banii dintr-o alta banca, se poate? Trebuie sa plătesc ceva comision? Sau doar de la UniCredit se poate?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la ghiseu poti obtine bani doar de la o unitate a UniCredit.

| Mihai_Lostun_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Pai am buletinul si pot da detalii de pe card

| Mihai_Lostun_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Nici cu buletinul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mihai_Lostun_1997):

Degeaba ai cartea de identitate, alta banca nu are contul tau. Si la UniCredit este destul cartea de identitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Banii ii poti retrage de la orice unitate bancara a lui UniCredit (doar UniCrdit, nu alta baca), din orice oras din tara, trebuind doar sa te prezinti cu buletinul, la ghiseul lor, in banca.
Bineinteles ca poti cere anularea cardului pierdut si emiterea unui card nou.