| numesiprenume0 a întrebat:

Am economisit 1000 euro si as dori sa ii inmultesc. Stiu, nu sunt multi, dar sunt dispus sa ii inmultesc. Care ar fi solutiile si ce profit lunar as obtine? Ofer funda!

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Totul depinde la ce te pricepi, ce stii sa faci!
Eu ca fata, am investit acum multi ani, la inceput doar 100 de euro in accesorii si materiale pentru a crea bijuterii facute manual, apoi ajunsesem ca in 10 zile sa scot 500 de euro de pe munca facuta. Dar nu toata lumea are rabdarea sau priceperea sa faca asa ceva. Tu trebuie sa te gandesti cam ce ai putea face, la ce te pricepi. Ca daca e sa investesti ceva si sa il revinzi, nu cred ca ar merita.

| Simpatic a răspuns (pentru MihaelaDart):

Bravo tie, dar eu stiu fete care nu au investit nimic in nimic si au devenit bogate, am chiar o vecina nu stiu cu ce se ocupa dar schimba masinile tari ca pe chilotii tanga, zice ca spalata e ca noua, atat stiu.
Deci cinste voua femeilor celor care munciti corect si moral si scoateti si bani din asta!

| MihaelaDart a răspuns (pentru Simpatic):

Imposibil sa nu fi facut vreo investitie inainte, nu ai cum sa pornesti o afacere fara sa pui cativa bani! Posibil ca acea persoana nu si-a destinuit secretul pentru nu a face altii ca eawinking. Femeile sunt sirete cand vine vorba de o afacere, nu toate isi spun secretul!winking

| Simpatic a răspuns (pentru MihaelaDart):

Iti dai seama ca la videochatiste si prostituate am facut referire in randurile de mai sus! De aceea am zis ca apreciez femeile care chiar muncesc si merita sa fie respectate, prostituatele nu merita respect!

| MihaelaDart a răspuns (pentru Simpatic):

Am inteles. Nici nu m-am gandit la asta cand ai facut referire, ai scris prea codat laughing sa imi pot da seama. Desi sincer sunt unele care nici cu toporul daca le ameninti nu ti-as spune, eu am experimentat cand am vrut ca idee sa stiu, nu sa le fi copiat laughing.

| Simpatic a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ma bucur ca ai experimentat ceva ce ai inteles ca nu este pe gustul tau, doar din curiozitate. Multi am experimentat multe lucruri in viata, lucruri rele uneori la limita infractionalitatii, important este ca nu am ramas prinsi in acele lucruri adica sa facem un mod de viata din asta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii pui la banca dacă nu te pricepi la ceva în care sa investești

| gabicoo a răspuns:

Ai auzit? Ionescu a intrat în afaceri și după o lună are in cont 100.000 €.
Uau ce tare e Ionescu! Cum a reușit?
Păi când a intrat în afaceri avea in cont 200.000€.
Așa că economisește în continuare!

| Donsavas a răspuns:

Fa un curs de calificare! Mergi in strainatate si munceste! În câteva luni faci mult mai mulți.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Mai economiseste inca 1000 de euro si incearca sa inveti cu se investeste in fonduri mutuale diversificate, de actiuni si de obligatiuni.