| Morgăă a întrebat:

Am facut 18 ani si trebuie sa imi refac buletinul maine dar vreau sa imi fac si un card de debit si vreau sa stiu daca trebuie neaparat sa am buletin sau daca se poate face cu pasaport sau orice alt document.
De asemenea vreau sa-mi spuneti care ar fi cele mai bune banci la care sa-mi fac (o sa il folosesc la tranzactii de pe internet). Unui prieten de al meu care si-a facut la BCR zice ca plateste doar cand tine bani in cont prea mult timp sau ceva de genu si ca el cum ii baga ii si foloseste si ca nu a mai platit nici un leu la banca.

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Salut.
Da, daca vrei sa iti deschizi un cont la banca si vrei si un card de debit sau alt fel de card, iti va trebuii neaparat buletinul.
Deci asteapta pana cand iti vine buletinul nou si apoi sa te duci la banca.
Luni imi schimb si eu buletinul si am ceva de facut la contul de banca si mi-a zis ca nu se poate face modificari sau alte lucruri fara buletin. Am si intrebat daca pot face dovada cu certificatul de nastere sau alt ceva care imi demonsteaza ca sunt eu si mi-a spus sa astept pana cand imi refac buletinul si apoi sa ma prezint la ei pentru modificari pe cont.
Deci asteapta buletinul si apoi du-te la banca.

| Morgăă explică (pentru 28cosmin):

Mersi mult.

| 28cosmin a răspuns (pentru Morgăă):

Asta este placerea mea!

3 răspunsuri:
| smihai23 a răspuns:

1. Nu
2. Aș zicr BCR, cu toate că su t minor și oricum nu plătesc nimic.
3. Are dreptate