| zdenix a întrebat:

Salut, am o întrebare legată de un classic credit card in UK, cei de aici nu m-au lămurit exact cum plătesc înapoi sau daca după ce termin suma respectiva primesc aceași sumă sau una mai mare, aștept un raspuns concret de la un știutor. Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu primesti nici o suma inapoi, este un credit card, dupa ce ai platit, esti pe 0, adica nu ai datorii la ei. Si platesti ori prin transfer bancar de pe cardul de debit, ori prin banca.
Daca esti bun platitor si nu ai datorii, il folosesti cat il folosesti, apoi aplici pentru un card de "credit" mai mare, si astepti sa vezi daca iti aproba.
Dar in ce sens ti-ai facut card de credit? pentru credit score? sau sa dai buleala?

| zdenix explică (pentru anonim_4396):

Il vreau pentru credit score