| Barbu_Alex_1997_4hJF a întrebat:

Am o nedumerire. Pentru a face import din china urmat de revânzare online tot ce am nevoie sunt: srl cu cod caen pentru comerț, cod eori pentru srl și atât? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de o firma, cu obiect de activitate comert online si un site a magazinului online.

| Barbu_Alex_1997_4hJF explică (pentru Ioandelasal):

Este evident faptul ca trebuie sa ai un site si o firma cu obiectul de activitate. Intrebarea mea era daca mai am nevoie de alte documente, aprobari, etc. Sa inteleg ca doar atat este nevoie? srl, cod eori, site (evident) si asta e tot?