| Raul9737 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Am nevoie de un imprumut urgent de 3500 Lei iar la banca nu pot face unul pentru ca nu am vechimea necesara, am incercat la peste 10 banci si nu pot, in schimb am vazut pe internet ca sunt persoane care imprumuta bani cu contract la notar doar ca cer avans 200 lei pentru legalizare si traducere, persoanele respective nu sunt din Romania, crede.ti ca este real sau este doar o teapa?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Atunci cand se cer bani in avans, e clar ca nu e buna treaba.
Mai ales ca vrei o sursa de finantare din strainatate.
Am fost anuntat pe mail ca am castigat la nu stiu ce loterie. Am intrat in jocul lor pana mi-au spus ca trebuie sa dau 500 dolari ca sa legalizeze actele si sa poata trimite suma de bani.
Cam asa ai gasit si tu. S-ar putea sa nu mai vezi banii aia, daca nu iti folosesti mintea.

| Raul9737 explică (pentru dannyel86):

Asta si este problema ca nu stiu ce sa fac, eu am mare nevoie de o suma destul.de mare dar nici nu as vrea sa risc 200 lei