| numesiprenume0 a întrebat:

Am un venit lunar(ajutor social) de 300 lei, cum as putea sa ii inmultesc daca imi sunt virati intr-un cont bancar?
Ce parere aveti despre Depozitele la termen sau alt fel de metode de a economisi?
Ofer funda pentru cea mai buna solutie!

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dupa ce-ti platesti netul, cablul Tv., electricitatea, apa, mancarea etc, etc. : cu cat mai ramai ca sa iti facu un depozit la termen?winking laughing tongue PACE TIE

| numesiprenume0 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu am precizat ca este singurul venitwinking

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru numesiprenume0):

Falsul, uzul de fals si falsul in declaratii se sanctioneaza penal: "numesiprenume0
în 12 August | numesiprenume0 a întrebat:

Salut! Am un venit lunar(ajutor social) de 300 lei, cum as putea sa ii inmultesc daca imi sunt virati intr-un cont bancar? "
cum ai obtinut primirea unui ajutor social? am deja print-screenul postarii.winking

| Doja a răspuns:

Obligatiuni de stat - cel mai sigur, termen mediu-lung, rata mica profit dar intotdeauna peste rata inflatiei

Investitii in fonduri - fluctueaza in functie de economia globala
Investitii in actiuni - trebuie sa iti faci conturi pe platforme de tranzactionare, 300 lei e putin, si s-ar putea sa ai nevoie de sume mai mari investite deodata.

Astea iti pot da randamente mai mari, dar sunt mai riscante

Trading in marja forex - poti incerca pe diverse platforme, trebuie sa cunosti piata monetara, exista posibilitati reale de facut bani. F riscant

Trading de cripto-monede - cel mai profitabil, cel mai riscant. Posibilitatea de a ti se inchide contul in banca daca extragi, nu pentru ca ar fi ilegal, ci pentru ca sunt idioti si ipocriti bancherii nostri.

Observi ca depozitele nu sunt niciunde, pentru ca dobanzile+taxele de administrare sunt mereu (sau aproape mereu) sub rata inflatiei.