| kevinn a întrebat:

Salut,

As dori sa cumpar un anumit produs de pe ebay.uk.com. Produsul costa 100 lire. Cat voi mai plati in plus? ( ma refer la taxe vamale, tva, etc.)

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca e din uk. nu mai platesti decat TVA si taxe de transport(taxele de transport difera de la vanzator la vanzator in ebay aici trebuie sa studiezi vanzatorul si sa-l intrebi ce servicii de curierat foloseste pentru ca tu platesti serviciul pe care el il foloseste) un procent exact nu iti poate da nimeni ca transportul este calculat in functie de greutate si volum...de ex.(am cumparat o alarma auto si am platit in plus 14 lire fata de pret(40 lire)si am cumparat o pereche de adidasi de 250lire iar in plus am platit 39 lire, am cumparat un cabestan electric din SUA de 100 $ si am platit vama +transport 11 milioane. in final sper ca ai inteles ce am vrut sa zic! In EU esti scutit de vama! Sper ca te-am ajutat!

| calugaruandreea a răspuns:

In jur de 15 euro pe produs