| Ade0mm a întrebat:

Salut, azi am fost la banca sa imi creez un card si am fost nevoit sa semnez niste foi. Pe o foaie trebuia sa scriu data si am scris data gresit astazi 07/09/2022 eu am scris 09/09/2022. Eram grabit si am avut impresia ca suntem in data de 9 azi. Femeia care mi-a facut cardul nu a spus nimic iar eu am realizat asta dupa ce am ajuns acasa. Exista probleme pentru acest lucru?

4 răspunsuri:

Potrivit legii, constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi sau cu amendă

| Ade0mm explică (pentru AppleInc):

Serios? Doar de la o simpla data? Care nici macar nu a fost cu intentie si femeia respectiva nu a zis nimic totusi...

| Blueeyy a răspuns:

Daca vor exista probleme 100% vei primi un telefon de la banca respectiva, daca nu inseamna ca totul este ok.

| Ade0mm explică (pentru Blueeyy):

Personal nu cred ca este o greseala enorma si ca se poate corecta fara deranj, imi sta gandul la ce e mai rau uneori.