| jack115 a întrebat:

Salut, cat castiga firmele mari de auto cum ar fi ferrari, lamborghini,
porsche...
Cu ce suma sar vinde firma de lamborghini?
Sunt doar curios
(nu incepeti cu esti prea bogat, ai multi bani...: doar sunt curios)
Ofer fund.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Opel a costat 2.2 miliarde de euro cand a fost cumparata de Peugeot.

Imi inchipui ca si astea tot pe acolo ar fi

| sierra1 a răspuns:

Vorbind de Lamborghini: valorează la bursă cca €1.832 miliarde
și dacă va vi vândut asta decide Volkswagen Group

| jack115 explică (pentru sierra1):

Dar de ce Volkswagen Group?

| sierra1 a răspuns (pentru jack115):

E al lor

| AlexSalling a răspuns:

Cateva miliarde de dolari. Fiecare difera.

| Kogaion a răspuns:

Profiturile net la sfarsit de an ale acestor firme sunt de cateva zeci uneori sute de milioane de euro anual. Nu prea au cum sa se vanda aceste firme pentru ca ele deja apartin unor firme mama gen Fiat, Audi, BMW, etc. Dar probabil sumele ar fi de ordinul miliardelor de euro pentru cumpararea lor.