| Sophie88 a întrebat:

Salut, ce experiente ati avut cu eMag? Mi-am comandat un telefon resigilat si nu porneste nici dupa 2 ore de incarcat, ba nici nu arata pe ecran ca se incarca! Am facut cerere de retur, dar oare am sanse sa-mi trimita banii inapoi, sau am luat teapa? Ce pot sa fac?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt clientul lor de peste 5 ani. Totul a mers perfect. Si teapa nu o iei de la eMag ci de la producatorul telefonului. Telefoanele sigilate nu sunt testate de ei ci de producator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E cel mai mare magazin online din Romania, chiar crezi ca da tepe de genul?

| Sophie88 explică (pentru suntserios):

Eu sunt client din 2013, totul a fost ok, dar cu ultimele 3 comenzi numai probleme am avut... Data trecuta mi-au trimis altceva, nu ceea ce am comandat si a durat o luna pana mi-au facut schimbul in sfarsit, la insistentele mele... Sper ca acuma nu patesc la fel

| Sellak a răspuns:

Eu nu am avut nici-o treaba cu ei. Livreaza rapid, iar produsele sunt in perfecta stare. Pana acum nu am avut probleme cu ei si mi-am luat multe electronice de la ei anul trecut si anul asta.
Suna la relatii cu clientii si spune ce problema ai si te vor ajuta, sigur o sa-ti schimbe produsul sau o sa-ti dea banii inapoi.

| AKARA0 a răspuns:

Sunt obligati sa-ti dea banii inapoi

| CLCQ a răspuns:

Sunt foarte seriosi, am lucrat cu ei de mult timp si de multe ori.

| sosostore a răspuns:

Ar trebuie sa iti dea banii inapoi, insa cunosc pe cineva care a cumparat o tableta de la ei si i-a trimis alt tip de incarcator si nu ii incarca tableta. Dupa ce ne-am uitat pe cartea tehnica am observat ca trimisese un incarcator cu un amperaj mai slab. Incearca si vezi ce incarcator ti-au trimis si ce amperaj iti trebuie din cartea tehnica. E posibil sa fi patit acelasi lucru insa nu este 100% sigur

| Sophie88 explică (pentru sosostore):

Am incercat si cu alt incarcator... Nu merge

| dani1212 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, azi am primit telefonul comandat de pe eMag, e deja de o ora la incarcat si nu porneste. Ai rezolvat ceva cu al tau?

| Sophie88 explică (pentru dani1212):

L-am trimis inapoi si mi-au trimis banii inapoi. Mi-am luat telefon de pe un alt site si mi-am promis ca nu mai comand nimic de pe eMag
Nu era cumva un Alcatel?