| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cu un salariu de 860 brut... ce credit as putea obtine pentru cumpararea unui imobil? si cate luni trebuie sa am la locul de munca?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu un salariu ca al tau este foarte putin probabil ca bancile sa te crediteze pentru cumpararea unei locuinte--- poate daca mai adaugi un zero la sfarsit!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Creditul va fi mic, foarte mic probabil undeva la 10-15. 000E, asta in caz ca iti accepta dosarul

| taken a răspuns:

Strange bani si cumpara-l cu banii jos, nu in rate.In rate vei plati mai mult, in functie de cate luni, poti plati chiar dublu.

| suntserios a răspuns (pentru taken):

Omu castiga minimu pe economie si tu ii spui sa stranga? pai unde traieste 40 ani pana strage el banii? in cort?

| taken a răspuns (pentru suntserios):

Eu am citit ca vrea sa-si cumpere un mobil.
Chiar ma gandeam ce telefon o fi vrand sa-si cumpere.