| Venti a întrebat:

Salut!
De ceva vreme ma ocup de repararea/curatarea calculatoarelor/laptop-urilor la mine in oras, ceva mic pentru prieteni mai mult si avrea sa-mi dezvolt o afacere, sa-mi deschid un atelier al meu, dar nu stiu de ce acte am nevoie sau daca imi trebuie vreun certificat, daca da imi puteti spune de ce certificat am nevoie pentru asa ceva?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai nevoie de spatiu unde faci atelierul, ai nevoie de autorizatii, mergi la primarie si intreaba i pe ei ce inseamna deschiderea unei firme adica ce inseamna ca bani, ca spatiul daca nu este al tau si il inchiriezi trebuie sa i ei in calcul clientii care vin cu calculatorul la reparat, preturile daca sunt bune ai clienti daca ai preturi mari nu ai clienti, si daca ai preturi mici nu poti platii chiria pe spatiu si poate vei vrea sa extinzi afacerea cu angajati.

| Venti explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai si ca un certificat care sa arate ce stiu sa fac, nu am nevoie? gen un curs ceva pe care sa l am la mana

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Venti):

Nu stiu de aceea mergi la primarie si intreaba acolo. Din moment ce sti sa repari la ce ai nevoie de curs? Sa dai banii si pe curs?

| Venti explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ca sa fie legal, presupun

Răspuns utilizator avertizat