| EdyNiculae a întrebat:

de curand mi-am facut un card si as vrea sa cumpar ceva online, iar dupa ce bag toate detaliile si numarul cardului ii dau sa cumpar si imi zice ca sa mai verific o data detaliile(sunt corecte).

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Daca iti spune doar sa mai verifici odata datele cardului (fara sa iti genereze nici o eroare) atunci continua procesul.

Daca apare vreo eroare la procesare, atunci ar trebui sa suni la banca si sa intrebi.

Motivul este ca poate banca nu suporta acel card de credit pentru tranzactiile online. Sau pur si simplu procesatorul de carduri nu suporta tranzactiile de pe acel card (desi mai rar se intampla asta daca ai completat datele corect).

Al treilea motiv ar putea fi acela ca banca sa aiba in sistem o eroare (e chiar foarte rar, dar personal mi s-a intamplat cu o banca din Romania nu puteam face tranzactii pe site-urile italienesti).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suporta tranzactii online cardul?
esti sigur ca ai completata informatiile care trebuie?
unele banci, gen ING, cer activarea cardului inainte de prima tranzactie online

| ionut7x7 a răspuns:

Puate nu ai bani pe card
FUNDA