| GoldenBoy17 a întrebat:

E normal ca atunci cand faci o comanda la un produs sa dai bani in plus pentru verificarea coletului? Adica: eu plătesc produsul. Tot eu platesc curierul. Dar persoana acea mi-a zis ca trebuie sa mai dau 2 lei daca vreau sa verific inainte. Pentru mine 2 lei este ceva absurd. Dar mi se pare ciudata chestia asta. Adica. Tot tu platesti curierul. Si n ai dreptul sa verifici inainte ce ai primit daca nu platesti.

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Pai normal e sa platesti curierul si apoi sa primesti pachetul pentru ca firma de curierat nu raspunde de ce e inauntru. Chestia asta cu verificarea e o exceptie, cel care trimite coletul trebuie sa plateasca in plus pentru ca tu vrei livrare cu verificare si banii aia nu e corect sa ii dea din buzunarul lui.
Deci raspunsul la intrebarea ta e: da, e normal, pentru ca e o optiune pe care tu o alegi.
Daca e o firma de la care au mai comandat oameni inainte nu trebuie sa iti faci griji pentru colet. Eu am facut zeci de comenzi de la zeci de site-uri si de la persoane si niciodata nu am avut probleme.

| GoldenBoy17 explică:

Am facut comanda de pe site-ul Teamdeals.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu stiu site-ul dar nu vad ce probleme ar putea fi.

| GoldenBoy17 explică:

Nu a fost nicio problema, am facut comanda ieri, azi dimineata mi-a ajuns. Am primit exact ce am văzut pe site. Este un site destul de serios din cate am vazut.