| Marjuddjeje a întrebat:

Salut! Este important, urmeaza sa primesc un colet postal de la o persoana, fizic, ce nu o cunosc. Iin caz ca Doamne fereste doresc sa cumpar si eu cer proba prin intermediul online cum ar fi pe WhatsApp pe camera video sa vad cum merge produsul respectiv si in caz ca nu este cum ma astept conform pot sa returnez produsul inainte sa ii ajunga banii? Daca imi trimite filmari fake ca merge produsul respectiv

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Optezi pentru livrare cu verificare, daca este un produs ce necesita o verificare complexa cel mai simplu nu il cumperi!
Un exemplu nu pot sa verific in 5 minute un HDD extern de 4 terra, daca are sau nu baduri!
Ceea ce nu pot proba nu cumpar!
proba video este fix pix, daca iti fac video la o masina ca e ok si dupa 1 ora o avariez, la tine vine intrega sau avariata?
La fel si cu electronicele!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu poți să îl returnezi.
Numai dacă il trimiți tu proprietarului, atât.
Desigur, numai dacă trimiți prin olx, altfel 0 șanse.

| MrGeo1975 a răspuns:

Verifica daca anunțul are opțiunea : Deschidere cu verificare. Nu te grăbi si fi atent. Poți primi un produs funcțional si ok, dar poți fi păcălit. Cel mai bine cumperi de la cineva serios sau de la un vânzător autorizat. Este strict alegerea ta. Sunt banii tai la mijloc.