| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteți recomanda o agenție pentru împrumuturi de nevoi personale pentru persoane fara loc de muncă?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-ti da nimeni bani imprumut daca nu lucrezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti da nimeni bani daca nu ai un venit legal si dovedibil

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără loc de muncă și fără nici o altă sursă de venit, nu.

| RoCkKiD a răspuns:

SC Sile Camataru SRL

| Simpatic a răspuns (pentru RoCkKiD):

Si garanteaza cu ce? cu degetele de la maini happy

| RoCkKiD a răspuns (pentru Simpatic):

Si cele de la picioare. happy

| Yuoia a răspuns:

Daca nu ai loc de munca inseamna ca nu ai un venit stabil. Cum vei returna creditul? Asta se intreaba orice Banca, "agentie", IFN. Nimeni nu risca sa-ti dea bani si sa nu-i mai primeasca inapoi. Iar IFN-urile au si o dobanda uriasa.

| deviler a răspuns (pentru Yuoia):

De aceea intreb, am văzut câteva site-uri care oferă doar cu buletinul
Dar cu dobândă 150% poate si mai mult, nu merită pentru o sumă mai mică de 1000 lei

| Yuoia a răspuns (pentru deviler):

Alea din magazine? Tot iti trebuie dovada locului de munca chiar daca nu iti cer si cuantumul venitului.
Insa, bisnitarii care dau credit fac cu tine un contract ca daca nu le poti returna creditul, le dai locuinta. Nu ai si vrei bani, pui pe parinti sa renunte la locuinta. Urat. Stiu personal un caz in care o mama singura a acceptat sa gireze cu locuinta pentru ca fiul sa ia imprumutul de la ei. Nu l-a returnat si bisnitarii au castigat casa. Au dat-o afara cu executor judecatoresc.

| johnnny123 a răspuns (pentru deviler):

Fiind un om fara venit si care nu poate oferi nici o garantie, reprezinti cel mai ridicat grad de risc.

Cu cat gradul de risc este mai ridicat, cu atat cei care sunt dispusi sa acorde imprumutul sunt mai putini, dobanzile solicitate sunt mai mari, iar metodele de recuperare sunt mai agresive.

In situatia asta nu te-as sfatui sa faci niciun imprumut. Pentru ca chiar daca gasesti pe cineva sa te imprumute, vei avea o gramada de probleme mai tarziu: dobanzi uriase, daca intarzii o plata te trezesti cu recuperatori la usa, etc.

| laSoledad a răspuns (pentru deviler):

"De aceea intreb, am văzut câteva site-uri care oferă doar cu buletinul
Dar cu dobândă 150% poate si mai mult"

Aia sunt impostori care vor doar sa faca bani cu orice pret pe urma celor prosti.

| CatalinB11 a răspuns:

Din cate stiu, fara un venit constant este aproape imposibil sa fi imprumutat de vreo banca.