| EuShiAtat69 a întrebat:

Salut.parintii unei prietene au aprox. 60 milioane salariu impreuna. Voua vi se par mult sau putini? Va rog vreau raspunsuri serioase ca sunt curioasa. Stiu ca e stupida intrebarea.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde cat dau pe utilitati pe luna, daca au chirie scumpe, caldura etc nu e mult, banii aia sunt multi dar sunt 2 persoane poate si copii, poate au vici tigari, bautura, pacanele etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

E decent. oricat ne am plange de mila in Romania sa stii ca nu e un salariu mare pentru o familie.

| K0sti a răspuns:

Decent! Nici mult nici putin, oricum peste medie!

| R0R0 a răspuns:

Mi se par multi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru R0R0):

Chiar nu sunt multi deloc... sunt la 2 oameni!

| R0R0 a răspuns (pentru Cosmin86):

Este parerea ta!
Gandeste-te numai si la familiile in care parintii abia depasesc 2000 lei impreuna. Exista si astfel de oameni!

| Dismally a răspuns:

Nu este nici mult nici putin. Destul de ok pentru Romania, depinde ce anume fac.

| Danzell a răspuns:

Si ai venit aici sa te lauzi?

ca sa te lamuresti singura, afla cat este salariul minim pe economie, si inmulteste-l cu numarul de adulti care lucreaza.

nu sunt multi insa nici putini. 60 e undeva la mijloc. asta insa depinde si de ce cheltuieli ai.

| CravataAlbastra a răspuns:

Depinde si de cheltuielile fiecarei familii.
Dar oricum e foarte bine față de alte pers care au 500 lei salariu...

| I0nuT55 a răspuns:

Tinand cont ca locuiesc in Romania, da, e chiar foarte mult happy

Răspuns utilizator avertizat
| Calestru a răspuns:

Rezonabil

| AdelinaDiac a răspuns:

Sincer, eu nu am curiozitati din astea. Nu ar trebui sa te intreseze starea materiala a parintilor tai. Cel putin pe mine nu ma interesa la varsta ta.